Serwer Sky oparty jest o modyfikację ExNihilo oraz mody techniczne - Mekanism, BuildCraft, IndustrialCraft, AppliedEnergistics 2, Big Reactors, ProjectRed, TConstruct. Gra na serwerze typu Skyblock jest ekstremalnie wymagająca, ale z pomocą zadań niezwykle komfortowa. Rozrywka odbywa się na rozbudowywanej na własną rękę wyspie.

Zdobywanie Hexorium :)

Mardroeme
[ G ]
Witam. Piszę w dość kontrowersyjnym temacie, który prędzej czy później pewnie i tak by się pojawił. Mianowicie chodzi o sposób zdobywania Hexorium. Rozumiem, że administracja miała powód, żeby wprowadzić nether do sky, ale czy nie było innych alternatyw? Czy zmniejszenie dropu z sieve nie było opcją? Bo teraz nie dość, że jest bardzo mała ilość BH w netherze, to jeszcze dochodzi czas na szukanie go. Na dłuższą metę nether będzie wyglądać jak ser szwajcarski, terra shatterer będzie w codziennym użyciu, imo już teraz można dać reset co 3 dni minimum. Dochodzi jeszcze problem z xrayem, którego nie było na sky (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo po co to komu). Wydaje mi się, że nether to niepotrzebny dodatek, któremu nikomu na rękę. Moje rozwiązanie - zmniejszyć nieco drop na sievy. Z chęcią usłyszę odpowiedź i zachęcam do dyskusji; może dojdziemy do kompromisu :). Pozdrawiam.
dodano 4 miesięcy temu
431
5
0
WaterWolf86
[ G ]
Zgadzam sie z Mardroeme. Na sky zazwyczaj chodzi by wszystko automatyzować.
A nie bawic sie w kopanie godzinami.
dodano 4 miesięcy temu
djkriss0804
[E-V]
@Mardroeme oraz @WaterWolf86
Tylko zobacz z drugiej strony to wyglądać będzie tak, obniżą drop na sieve a automatu gracze dostawią więcej sieve = więcej rotarek = więcej energii = więcej sieve do yellorium podsumowując finalnie większość graczy będzie miała więcej sieve i rotarek.
Pierwsza sprawa jak już poruszać temat to poruszyć temat o poprawę balansu dropu do craftingów oraz balans wydajności maszyn względem siebie.

Tutaj najbardziej rzuca się w oczy problem z np paliwem do reaktorów, bo big reactors potrzebny jest do napędzania reaktora z mekanismu lecz aby on był w stanie pracowań jako prawdziwe źródło zasilania to trzeba mieć rozstawione horrendalne ilości pomp termalek oraz reaktorów z big reactors oraz oczywiście sieve do yellorium oraz uranium.

Ale to jest taki jeden dział problemów przez który po prostu są "lagi".
Wziąć trzeba tak że pod uwagę iż nie jest to takie hop siup żeby to od razu zrobić, a przy okazji wersja 1.7.10 nie jest też taka super ad wydajności.

Ogólnie ja tak że nie jestem zachwycony ręcznym kopaniem najważniejszego surowca na tym serwerze w szczególności biorąc pod uwagę iż jest to tryb SKY a nie jakiś SURVIVAL w dodatku techniczny ale jestem w stanie zrozumieć dlaczego taki ruch został podjęty.

Moim zdaniem są dwa wyjścia:

1. *podniesienie dropu sieve i zbalansowanie go względem innych surowców do zapotrzebowania oraz nałożenie blokady na maksymalną ilość w tym wypadku sieve czy to rotarek i innych maszyn które przy większym dropie nie będą potrzebne w ilościach kilku kilkunastu tysięcy sztuk.

2. *Złożenie nowej paczki na wydajniejszym silniku w oparciu o charakterystyczne cechy obecnej wersji + rozbudowa paczki o parę złożonych i ciekawych modów np avaritia czy draconica. co przyczyniło by się do większego zainteresowania samą rozgrywką nie wspominając o przedłużeniu całej rozgrywki.

Odnośnie punktu drugiego dla ludzi nie wtajemniczonych to nie jest takie proste że ściąga się jakąś paczkę i ogień na nie których paczkach są licencje a na innych jest taka sieczka z craftingami i ustawieniami modów że w większości przypadków lepiej złożyć od nowa całość lecz to nie jest praca na parę dni tygodni dla 2 - 4 osób jak może się wydawać tylko bardziej miesiące aby wszystko sprawdzić i dopracować.

Na koniec ze swojej strony prosił bym wszystkich o zaprzestanie żalenia na publicznych czatach jaki ten nether jest zły i żeby wrócić do sieve już teraz bo jest ciężko, fakt łatwo nie jest i przy ilości graczy jaka jest bynajmniej na początku edycji faktycznie hexa jest za mało w netherze ale Administracja/Technicy mam nadzieje że pracują nad rozwiązaniem tego problemu i jest to stan na np jedna edycje czy dwie do puki nie uporają się z problemami tej paczki lub aż nie przygotują nową ponad to z drugiej strony nether ma kilka smaczków które ułatwiają też trochę start graczom.

Z mojej strony to było by na tyle, oczywiście sprawa jest bardziej złożona i starałem się skrócić swoje odczucia odnośnie sytuacji z wprowadzeniem netheru oraz ogólnie całego serwera SKY Pozdrawiam.
dodano 4 miesięcy temu
c6pped
[ G ]
[ G ] c6pped
Moim zdaniem również BH powinno być z sieve bo praktycznie nie można go znaleźć a jest potrzebny do praktycznie wszystkiego a cena 9 ic jest bardzo duża jak za 1 bh
dodano miesiąc temu
RobotnikPatryk
[ G ]
@c6pped, jak kolega wyżej nad tobą napisał 2 miechy temu? W teorii jest to bezsensowne
dodano miesiąc temu
pspanek
[END]
[END] pspanek
Witam,
ja proponuję trochę inne rozwiązanie.

niechaj nether zostanie i bh niechaj będzie znajdywany w nim na takim poziomie znajdywania jakim jest xD, ale proponuję dołożyć możność drogiej ( nie taniej ) i skomplikowanej metody produkcji bh tak jak jest to z diamentami ;) i po kłopocie ;)
dodano miesiąc temu