[Poradnik] Pompy z BuildCrafta - opis problemów z wydajnością

Poprawa
[E-V]
[E-V] Poprawa
Wprowadzone zostają nowe zasady przy rozstawianiu pomp zbierających ciecze.
Ponieważ pompy rozstawione nieprawidłowo nie zbierają cieczy szybciej, a generują dodatkowe obciążenie należy je rozstawiać tak, żeby ich kontrolki wskazywały ciągłą pracę.

Pompa sygnalizująca problem, co oznacza że nie pracuje:

Pompa aktywna:


Dla małych układów wystarczy rozstawianie pomp co 3 kratki, ale przy większej ilości pomp ta odległość musi być większa.
Układy z dużą ilością pomp sygnalizujących problem (powyżej 10) będą usuwane.
dodano ponad 4 lat temu
7426
2
0
xlechu
[ G ]
[ G ] xlechu
Miło zobaczyć screen z własnego placu zabaw, jednak pytanie do modreq było o ogólny problem z działaniem pomp i współpracę z anchorem - jeśli stoję przy nich wszystkie 'golden fluid pipe' wypełniają się do pełna / transportują one lawę do generatorów jak i do 'ender tank' - co się nie dzieje gdy przemieszczę się na mapę surv zostawiając w netherze aktywny anchor. Teleportując się z powrotem napełniają się znowu..

//przebuduje zgodnie z zaleceniem jednak jeszcze po testuje czy będzie rezultat w ładowaniu systemu pod moją nieobecność - to be continued :P
dodano ponad 4 lat temu
xlechu
[ G ]
[ G ] xlechu
Przebudowane - jedna pompa dana na chunk i śmiga aż miło! Anchor ładuje itd.. Dziwne było że wcześniej się musiałem teleportować na działkę przy tamtym setupie żeby działało! Dzięki za szybką odpowiedź. ;]

//może po prostu 1 pompa = 1 rurka jak powiedział P. :]

CYA
dodano ponad 4 lat temu